Jelenia Góra
Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Bank rozumiejący potrzeby rolnika

Bank rozumiejący potrzeby rolnika

- Mieszkam niedaleko Zielonej Góry, jakieś 15 kilometrów. Prowadzę niewielką przetwórnie owoców i warzyw. Moi rodzice od dawna uprawiali warzywa i owoce, na początku na polu oraz niewielkim sadzie, a później jeździli i sprzedawali na targu. Później podpisali gdzieś umowę z jakimś odbiorcą, który przyjeżdżał do nas starym żukiem i odbierał od rodziców nasz plon. Nie były to jakieś wielkie pieniądze, ale wystarczało nam na w miarę przyzwoite życie.

- Pamiętam, że rodzice założyli nawet konto bankowe i że obsługiwał nas Bank BGŻ Zielona Góra. Kiedy rodzice już nie mogli samodzielnie prowadzić gospodarstwa wszystko przepisali mnie, początkowo również prowadziłem tak jak rodzice uprawę warzyw i owoców, ale później założyłem jeszcze skup warzyw i owoców. Trzeba było na to poświęcić więcej czasu i pieniędzy, więc wziąłem w banku niewielki kredyt. Był to ten sam Bank BGŻ Zielona Góra, który obsługiwał moich rodziców. Banki bgż mają specjalna pulę pieniędzy na taką działalność więc nie wiedziałem potrzeby aby zmieniać bank, z którym mieliśmy tak dobry kontakt.

- Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, aby swoją działalność rozszerzyć i zamiast sprzedawać komuś warzywa i owoce może sam zająłbym się ich przetwórstwem. Ale na to potrzeba była hala oraz specjalistyczne urządzenia. Ale wtedy stałem już zupełnie nieźle na nogach i wystarczył mi tylko kredyt plus moje pieniądze i sprawę bym załatwił. Początkowo Bank BGŻ Zielona Góra jakieś wątpliwości, ale po dokładnym przeanalizowaniu biznes planu postanowił udzielić mi kredytu. Niewielka halę produkcyjną wybudowałem sam, ale maszyny sprowadziłem ze Szwajcarii, w której na stałe mieszkał mój znajomy. Na szczęście wszystko się udało i przetwórnia ruszyła. Na szczęście też biznes również idzie nie najgorzej więc spokojnie spłacam kredyt, płacę podatki oraz wynagrodzenie moich pracowników. To co zostaje spokojnie odkładam w banku. W jakim? Oczywiście jest to Bank BGŻ Zielona Góra.

Banki w innych miastach
   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.jgora.pl. All rights reserved